קריירה 21 - לוגו

רקע כללי

עולם התעסוקה המוכר לנו הולך ומשתנה במהירות: תהליכי הגלובליזציה, דרישות השוק וההתפתחויות הטכנולוגיות מאיצים את השינויים ומאתגרים ארגונים ברחבי העולם. מקצועות בעלי אופי שגרתי הולכים ונעלמים, ולעומתם מקצועות ותחומי עיסוק בעלי אופי יצירתי מתחזקים. ממחקרים עדכניים עולה כי כ-40% מהעובדים בישראל מועסקים במקצועות המצויים בסיכון לאוטומציה. מומחים מעריכים כי 35% מן המיומנויות התעסוקתיות הנתפסות כנחוצות כיום, לא יהיו רלוונטיות בעוד חמש שנים.

קהל יעד

גברים ונשים מרקע חרדי ו/או דתי לאומי בגילאי 20-40

חזון ויעדים

פיתוח קריירה איכותית ומיצוי ההון האנושי בקרב עובדים ועובדות מהמגזר החרדי/דתי. שילובם המיטבי בשוק התעסוקה הדינמי והמתחדש במדינת ישראל

מטרות ויעדים
  1. לייצר הפנמה מעמיקה בקרב משתתפי התוכנית, של מיומנויות רכות – Empowering Skills וצורות חשיבה התואמות את צרכי וציפיות המעסיקים  במאה ה-21
  2. להעניק סיוע וליווי לקבוצות מגוונות בחברה הישראלית, עבור פיתוח וניהול קריירה איכותית המותאמת לאתגרים וההזדמנויות של שוק העבודה המתחדש
  3. לחולל שינוי משמעותי ביכולתם של המשתתפים בתכנית להתנהל ביעילות בסיטואציות תעסוקתיות מורכבות (ראיון עבודה, ניהול קונפליקטים, התמודדות עם ריבוי משימות ועוד)

 

תהליך העבודה

המודל החדשני שפותח במסגרת התכנית משלב בין חשיפת ידע, רכיבי אבחון והכוון תעסוקתי מותאם ומוכוון תוצאות ורכיבי הקניית מיומנויות וכישורים רלוונטיים והכרחיים במאה ה-21.
התכנית מציעה את המודל ל:

  • מוסדות לימוד בכל רמות ההכשרה או הלימודים
  • מעסיקים/ ארגונים וחברות השואפים למיצוי ההון האנושי בארגון
  • עמותות וארגונים הפונים לקהלים מגוונים בחברה הישראלית

 

ההישגים שלנו
  • יצרנו שיתופי פעולה עם מגוון רחב של מוסדות לימוד, ארגונים וחברות לצורך חשיפת מידע והקניית כישורים ומיומנויות בלמידה רפלקטיבית פורצת דרך.
  • מאות לומדים עוברים בימים אלו קורס חדשני ופורץ דרך להקניית Empowering Skills בתהליך למידה מעמיק וייחודי
  • זרוע האבחון וההכוון שלנו – מכון מכ"ם, ליוותה מאות רבות של עובדים ומועמדים בצמתי קבלת החלטות וסייעה לתהליך אפקטיבי של קבלת החלטה תעסוקתית.
  • אפיינו ופתחנו תהליכי מיון מועמדים למגזרים ייחודיים ותחומי תעסוקה/לימודים מתקדמים

 

מידע נוסף

מוזמנים ליצור איתנו קשר במייל: [email protected]

בני דור ה-Z מוכרים לכולנו כדור דיגיטלי, חדשני ופורץ דרך, שנולד לתוך העידן החדש, וחי בתוכו באופן טבעי. לצד זאת, מעסיקים רבים מצביעים על צורך גובר בעובדים מיומנים בכישורים עדכניים, כגון, חשיבה יצירתית וביקורתית, אינטליגנציה רגשית גבוהה, גמישות מחשבתית, ומסוגלות בין תרבותית. נראה כי דור ה-Z מחויב לשפר ולהעצים כל העת מיומנויות וכישורים פרקטיים, הנדרשים בעולם התעסוקה של המאה ה-21… וזה בדיוק מה שקורס Z-Skills מתכוון לקדם ולהאיץ.

קורס Z-Skills הוא קורס ייעודי ללימוד ופיתוח כישורים ומיומנויות כגון אינטליגנציה בתעסוקה, יצירתיות, חדשנות ויזמות. כישורים אלו יסייעו בידי המשתתפים ליצור בידול עצמי בפני המעסיקים העתידיים, ולהתאים את פיתוח הקריירה שלהם לשינויים התכופים בעולם התעסוקה.

הקורס פותח על ידי צוות מומחים אינטר-דיסציפלינרי מתחומי חדשנות, יצירתיות, פסיכולוגיה חיובית ועוד, ומלווה על ידי רכז מקצועי, אשר נותן מענה אישי למשתתפי הקורס. כיאה לעידן בו אנו נמצאים, הקורס מתקיים בפורמט מקוון.

שיתוף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin