הישג משמח: משרד השיכון לא יכלול קצבת שארים שמקבלים ילדים בחישוב זכאות ההורה לדיור ציבורי!

הכל התחיל כשפולינה, אלמנה חד הורית ל-4 ילדים פנתה לשותפינו המרכז לחינוך משפטי קליני באוניברסיטה העברית, וסיפרה להם שבקשתה לסיוע בדיור ציבורי נדחתה מכיוון שההכנסות שלה נחשבות גבוהות, כי קצבאות השארים של ילדיה נכללו בחישובן.

כאשר הם בדקו את הנושא התברר שכאשר אלמנים ואלמנות מבקשים סיוע בדיור ציבורי ממשרד השיכון, קצבת השארים שילדיהם מקבלים נכללת בתוך חישוב ההכנסות שלהם, הם מוגדרים כבעלי הכנסה גבוהה ונמצאים לא זכאים לסיוע.

וכאן התחיל מאבק ממשוך בן 5 שנים שבסופו ההצלחה המשמחת.

כשהנושא הועלה ע"י הקליניקה בדיון אצל עאידה תומא-סלימאן בועדה לקידום האישה, החליט משרד הבינוי והשיכון לשנות את עמדתו ולהפסיק לכלול את קצבת השארים בחישוב ההכנסות.

תודה לעוה"ד ולסטודנטים הנהדרים מהמרכז הקליני על השותפות במאבק הארוך (5 שנים!!) והחשוב!

תאריך פרסום: 01.03.22

שיתוף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

עוד מתוך

חדשות ועדכונים

משתדרגים!

  מחפש עבודה חדשה? מעוניינת בשדרוג כלכלי? מחפשים דרך להיחלץ מהחובות? הכירו את Upgrade, תכנית סיוע וליווי חדשה שמטרתה ללוות יחידים ומשפחות חזרה למסלול של

חדשות ועדכונים

מרכינים ראש

למשפחות, לילדים, לנערים ולמבוגרים שאיבדו את היקר להם מכל, לאלה שנחשפו למראות ולחוויות שהנפש לא מסוגלת להן, איתכם בצער. איתכם באבל. איתכם בתקווה. ת.נ.צ.ב.ה

חדשות ועדכונים

מכ"ם – הקריירה שלך מתחילה כאן

בחירת מקצוע הינה אחת ההחלטות החשובות והמשמעותיות עבור כל אדם והיא מאתגרת בפרט צעירים וצעירות הזקוקים להכוון לקראת פיתוח קריירה המותאמת לכישורים ולנטיות התעסוקתיות שלהם.

תודה!

כדאי לבקר גם בפייסבוק ובטוויטר שלנו